Del me shumë meshkuj në të njëjtën kohë, vajza organizon takimet me tabela Exel-i

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 20.10.2022, 01:05

Një vajzë është bërë virale në rrjetet sociale me strategjinë e saj të organizimit të takimeve pasi ka krijuar një tabelë Excel ku mban shënim personat me të cilët del dhe detaje rreth tyre.

Emily ka krijuar një dokument në Exel ku ka shkruar emrat e personave me të cilët ka dalë dhe del aktualisht. Tabela përfshin gjithashtu shënime dhe statistika për secilin djalë, duke përfshirë emrin, "pseudonimin", numrin e telefonit, një foto, moshën dhe profesionin.

Në një postim në TikTok ajo u ka treguar ndjekësve të saj e jo vetëm mënyrën se si e organizon jetën pasi flet dhe del me shumë meshkuj në të njëjtēn kohë.

Për secilin djalë me të cilin flet ajo shton pikë ekstra që i shërbejnë për takimin e vërtetē në realitet. Nëse ajo dhe një partner i mundshëm kanë një bisedë të mirë, ajo vendos të takohet në jetën reale.

Pas takimit, ajo dokumenton se si shkoi ky takim me shënime të hollësishme se ku ndodhi dhe çfarë i pëlqeu ose nuk i pëlqeu.

Kjo strategji e saj është pēlqyer shumë dhe ka marrë shumë komente pozitive në rrjetet sociale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit