Conte i druhet Ronaldos: Ai bën diferencën te United

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 19.10.2022, 12:11

Antonio Konte hyn në listën e atyre trajnerëve që besojnë ende te cilësitë e Kristiano Ronaldos.

Pavarësisht se sulmuesi portugez nuk po bën një sezon në standardet e tij të zakonshme, ndërsa ka shënuar vetëm 2 gola në 12 ndeshje për Mançester Junajtidin në të gjitha kompeticionet, Conte beson ende te ai.

Duke folur në konferencën e djeshme, tekniku italian këmbënguli se ishte Ronaldo ai që e mundi skuadrën e tij në përballjen e fundit dhe jo Junajtid.

Conte tha:

Sezonin e shkuar ai shënoi një tregolësh kundër nesh. Po flasim për një lojtar të pabesueshëm, një futbollist klasi. Po flasim për një lojtar, i cili vazhdon të bëjë diferencën për skuadrën në të cilën luan. Unë e admiroj shumë Kristianon për profesionalizmin e tij, por shpresoj që të qëndrojë urtë, jo si sezonin e shkuar, kur ai shënoi tre gola. Ne humbëm 3-2, por na mundi ai jo Junajtid. Më kujtohet shumë mirë, sepse luajtëm një ndeshje shumë të mirë”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit