Kërcënim me bombë, tërhiqen të gjithë autobusët e NPQ-Shkup

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.10.2022, 09:07

Në adresën elektronike të Ndërmarrjes Publike Qarkulluese NPQ-Shkup, është dërguar njoftim se do të vendoset bombë në një autobus. Për shkak Ndërmarrja Publike në fjalë ka tërhequr të gjithë autobusët nga qarkullimi.

Nga NPQ-Shkup konfirmojnë se kanë marrë një email kërcënues mbrëmë vonë dhe se sot në mëngjes, sapo është parë emaili të gjithë autobusët janë tërhequr nga qarkullimi dhe rasti është raportuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Ministria për Punë të Brendshme ndodhet në NPQ-Shkup dhe po kryen kontroll, por jozyrtarisht raportohet se alarmin për bombë e ka shkaktuar një prej punonjësve, i cili ka lajmëruar policinë dhe ka denoncuar se në autobusë kishte bombë, por më pas ka pranuar se ka bërë një shaka. Megjithatë, punonjësit e kësaj ndërmarrje janë të vendosur, pavarësisht kësaj situate, të bëjnë protestë pikërisht në mesditë për shkak të pagës së papaguar të shtatorit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit