Dyshohet se 24-vjeçarja e vrau 12-vjeçaren pasi e ngatërroi me të ëmën

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19.10.2022, 07:34

Hetuesit kanë thënë se gruaja e pastrehë e akuzuar për torturën e tmerrshme, përdhunimin dhe vrasjen e 12-vjeçares Lola në Paris, mund ta ketë vrarë atë gabimisht pasi e ngatërroi të miturën me nënën e saj.

Dahbia B., 24 vjeç nga Algjeria, mbërriti në Francë në vitin 2016 me leje qëndrimi studentore. Ajo u padit dje pasi trupi i Lola Daviet u gjet i në copa në një valixhe me një të çarë në fyt, shenja torture dhe dhunë seksuale, dhe germat 1 dhe 0 të të vendosura në kufomën e saj.

Nuk është dhënë asnjë motiv zyrtar për vrasjen tronditëse dhe prokurorët thanë dje se e dyshuara e cila ka 'probleme serioze psikologjike', ka bërë 'deklarata të ndryshme.

Një teori e mundshme është një argument midis Dahbia B. dhe prindërve të Lolës, Delphine dhe Johan, mbi bllokun e tyre të apartamenteve.

E dyshuara po përpiqej të gjente një banesë me motrën e saj në të njëjtën ndërtesë ku jeton familja e klasës së mesme Daviet që është kujdestare e saj, por Delphine, manaja e 12-vjeçares refuzoi t'i jepte gruas së pastrehë një leje hyrjeje.

Hetuesit besojnë se vrasja është një akt hakmarrjeje ku 24-vjeçarja ngatërroi vajzën 12-vjeçare me nënën e saj, raportoi France Bleu.

Prokurorët thanë dje se Dahbia B. e kishte sjellë Lolën në banesën e motrës së saj, ku ajo e detyroi të bënte dush, më pas "ka kryer dëme të natyrës seksuale dhe akte të tjera të dhunshme ndaj Lolës që i shkaktuan vdekjen dhe më pas e fshehu trupin e saj në bagazh. '.

Kur e dyshuara, e cila nuk ka precedentë penalë, por ishte viktimë e dhunës në familje në vitin 2018, iu shfaqën fotografitë e trupit të Lolës, u përgjigj: “Nuk më jep asnjë ndjesi. Edhe më përdhunuan dhe pashë prindërit e mi të vdisnin para syve të mi.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit