Leao te Chelsea e Broja te Milani, lëvizja e radhës nga kuqezinjtë

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 18.10.2022, 20:59

E ardhmja e Armando Brojës mund të jetë te Milani. Mediat italiane dhe ato angleze vazhdojnë të flasin gjithnjë e më shumë për këtë hipotezë, pasi shqiptari mund të përdoret në marrëveshjen që Chelsea do të arrijë me Leaon.

Takimi i sotëm mes klubit të Milanit dhe babait të Rafael Leao nuk u realizua dhe është anuluar pa u dhënë asnjë shpjegim. Klubi nuk ka treguar se pse ka ndodhur një gjë e tillë dhe nuk ka një version zyrtar të situatës apo nëse është zhvendosur në një datë tjetër.

Sipas “Sportmediaset”, Milani ka shprehur interesim për Armando Brojën dhe tashmë kuqezinjtë nuk e fshehin faktin se sulmuesi shqiptar është një objektiv për sezonin e ardhshëm.

I njëjti burim thekson se kontaktet e para me sulmuesin shqiptar janë vënë që në muajin e kaluar dhe ai është një ndër prioritetet e klubit. Priten zhvillime të reja në vazhdim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit