Zaev: Nuk do të kthehem në politikë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.10.2022, 19:09

Ish-kryeministri dhe presidenti i LSDM-së Zoran Zaev nuk ka ndërmend të kthehet në politikë. Kjo ishte përgjigjja e tij në pyetjen e një gazetari në Tetovë, ku mori pjesë në një panel diskutimi lidhur me krizën energjetike dhe inflacionin.

"Nuk kam ndërmend të kthehem në politikë dhe t’ua lehtësoj disa njerëzve, si për hir të fondacionit Zaev ashtu edhe për hir të aktiviteteve të mia shoqërore, e dua popullin tonë, e dua vendin. Nuk kam ndërmend të kandidoj për president të vendit, le të prehen në paqe. Unë kam njëzet vjet në politikë, do ta ndihmoj këtë dhe çdo Qeveri të ardhshme, kam një trashëgimi brenda, kam marrë vendime të mëdha. Unë dua që njerëzit e mi të kenë sukses, dua që vendi të ketë sukses. Është bukur të sqarohesh. Nuk po flas vetëm për kohën kur isha politikan për opozitën time në atë kohë dhe për njerëzit e mi nga LSDM, dhe për partnerët e koalicionit dhe për opozitën – Zaev nuk do të vazhdojë. Këtu është një pyetje e rëndësishme, tema të rëndësishme për të përcjellë, kjo temë mund t’ia lehtësojë dikujt, por njerëzit janë të interesuar për gjallesat, çfarë po ndodh sot", theksoi Zaev.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit