“Martini dhe Tina Pajollari flisnin bashkë në Facebook, adresat e tyre përdoreshin nga motra dhe ish-burri i saj”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.10.2022, 17:17

Martina Pajollari, 18-vjeçarja e cila u arrestua dhe u la në burg për vdekjen e Martin Çeços në Maliq dyshohet se ka qenë e lidhur me Valter Mollajn. Ky i fundit ndodhet në burg pasi akuzohet për vrasjen e Martinit bashkë me Edlir Mollaj dhe Bledi Angjo.

Ka dyshime se ngjarja e rëndë ka ndodhur për arsye xhelozie pasi nga hetimet është zbuluar se Martin Çeço dhe Tina Pajollari kanë folur me njëri-tjetrin në "Facebook". Vetë Tina e ka mohuar diçka të tillë para hetuesve duke treguar se i ka bërë bllok Martinit sapo ai i ka bërë ftesë. Por dyshimet janë se adresat e dy të rinjve janë përdorur edhe nga persona të tjerë e konkretisht motra e Tinës, Sibora Pajollari dhe ish-bashkëshorti i saj Xhoni Potka.

Kështu ka deklaruar vëllai i mitur i Tinës gjatë një prononcimi për një emision televiziv. Ai thotë se "Facebook-un" e motrës së tij, Tinës, e përdorte Xhoni Potka, madje dhe motra e madhe, Sibora Pajollari.

Gazetari: Vajza juaj ka folur apo nuk ka folur me Martin Çeçon?

Miranda Pajollari(mamaja e Tinës): Po çne ku ka folur me atë.

Gazetari: Po çfarë të ka thënë ty?

Miranda Pajollari: Nuk ka folur më ka thënë mua, më bëri ftesë tha, unë s’ja pranova tha. Edhe i bëri bllok. Që atëherë nuk i ka rënë më.

Vëllai i Tina Pajollarit: Ka shkruar ai me adresën e saj. Ka shkruar Xhoni. Ka folur me adresën e Tinës.

Gazetari: Ka folur me Martin Çeçon?

Vëllai i Tina Pajollarit: Po.

Gazetari: Jeni të sigurt?

Vëllai i Tina Pajollarit: I sigurt.

Gazetari: Kush ta ka thënë?

Vëllai i Tina Pajollarit: Më ka thënë Tina që ka hapur adresën time.

Gazetari: Po ku e ka thënë? Ja u ka thënë ju?

Vëllai i Tina Pajollarit: Po.

Gazetari: Po nga e ka provuar këtë?

Vëllai i Tina Pajollarit: E hapnin, e dinte që e hapnin, e kishin kodin ata. Kishte hapur adresën në telefon të atyre, të Xhonit. Adresën e Tinës edhe fliste Xhoni si puna e Tinës.

Gazetari: Me Martinin?

Vëllai i Tina Pajollarit: Po. Martini e dinte se ishte Tina, por shkruante Xhoni.

Gazetari: I ka shkruar Xhoni? Je i sigurt për këtë?

Vëllai i Tina Pajollarit: Po kështu tha Tina.

Gazetari: Po me telefon ka folur ndonjëherë Tina?

Vëllai i Tina Pajollarit: Me kë?

Gazetari: Me Martinin?

Vëllai i Tina Pajollarit: Jo, s’e di as unë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit