Pas publikimit në JOQ gjendet 8-vjeçari me autizëm, familjarët: Faleminderit të gjithëve, vajzës që e gjeti dhe juve!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.10.2022, 23:34

Është gjetur shëndoshë e mirë 8-vjeçari Brajan Xhija i cili u shpall i zhdukur pasditen e sotme në Tiranë. Familjarët kanë treguar se vogëlushi i cili është autik dhe nuk flet është gjetur nga një vajzë te "Rruga e Elbasanit" pas postimit në profilin e JOQ ALBANIA.

Ata falenderojnë të gjithë ata që dhanë informacione për gjetjen e tij, vajzën që e gjeti Brajanin dhe e mbajti derisa ata shkuan dhe e morën dhe stafin e JOQ ALBANIA.

Mesazhi i familjarëve:

Joq me ne fund e gjetem Brajanin. I falenderojm te gjith ata qe na ndihmuan me hollesit per ta gjetur ate. Falenderoj gocen qe e ka gjetur tek rr.elbasanit dhe e mbajti derisa ta merrnin Brajanin. Ju falenderojm dhe juve si staf

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit