Policët hapin derën me forcë, shqiptarit në Angli i zbulohet shtëpia me 400 rrënjë kanabisi

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.10.2022, 21:03

Oficerët e policisë angleze në Merseyside, Liverpool thyen derën e një ferme kanabisi gjatë një aksioni për kapjen e kriminelëve që merren me rritjen dhe kultivimin e kanabisit. Gjatë këtij operacioni që u zhvillua në orët e para të mëngjesit të sotëm, një shqiptar, 28 vjeç, u arrestua si i dyshuar për kultivim kanabis pasi u zbuluan nga efektivët 400 bimë në katër dhoma.

Oficerët e policisë, seksioni i qenve dhe oficerët e policisë së lagjes kryen disa kontrolle duke synuar automjetet e paligjshme dhe kriminelët që përdorin rrjetin rrugor dhe hekurudhor për aktivitetin e tyre kriminal. Disa oficerë thyen derën e përparme të një shtëpie dhe arrestuan 28-vjeçarin shqiptar, i cili u ndalua pranë pjesës së pasme të pronës. Oficerët zbuluan një fermë të madhe kanabisi të shpërndarë në katër dhoma të shtëpisë.

Policia më pas arrestoi në një shtëpi bari dy persona të moshës 34 dhe 38 vjeç pasi brenda pronës ku ata ndodheshin u gjetën 300 bimë kanabisi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit