Trenit godet veturën në Baicë, ka të lënduar

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.10.2022, 11:09

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm mes trenit dhe një veture në Baicë të Drenasit.

Policia ka konfirmuar se si pasojë e aksidentit vozitësi i veturës ka pësuar lëndime trupore.

Viktima është dërguar për trajtim mjekësor.

Nga Policia e Kosovës bëjnë të ditur rasti ka ndodhur saktësisht në hekurudhën linja Pejë-Prishtinë, ku është i përfshir treni i udhëtareve dhe një veturë e tipit Passat me targa vendore.

“Në vendin e aksidentit ka dale Njësia policore, perderisa janë informuar ambulance dhe trafiku rajonal për ta trajtuar rastin”, thanë nga policia.

Po ashtu raportohet se ka dëmë materiale.

Policia ka kërkuae nga drejtuesit e automjeteve që gjatë drejtimit të automjeteve të jenë të kujdesshëm dhe posaqerisht vëmendje të i kushtojnë lokacioneve, udhëkryqeve nëpër të cilat kalojnë linjat hekurudhore.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit