U kapën mat në shtëpinë e barit, tre shqiptarë dënohen me nga 27 muaj burg

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 15.10.2022, 10:57

Tre shqiptarë u dënuan për një shtëpi bari në Angli. Ata janë kapur në flagrancë nga policia, që ka gjetur në banesë një sasi të madhe kanabisi dhe para “cash”.

Klodian Çela, Leonard Cela dhe Gentian Medulaj ishin mes katër burrave të arrestuar. Tre shqiptarët janë dënuar me 27 muaj burg ose 2 vite e 3 muaj.

Kapja e tyre u bë për shkak se fqinjët kishin konstatuar zhurma dhe goditje që vinin nga shtëpia, e cila supozohej se ishte e pabanuar.

Ngjarja ndodhi në zonën e Byerley Road, Shildon më 28 prill, ndërkohë që gjykimi ka përfunduar vetëm ditët e fundit.

Gjykaka e Durhamit u vu përpara provës materiale të siguruar nga oficerët që morën pjesë operacion. Në shtëpinë e barit, ku katër shqiptarët kujdeseshin për kultivimin e tij, u gjetën 50 qese 1 kilogramëshe të mbyllura në zonën e papafingos.

Gjithashtu u gjet një shumë “cash” prej 60 mijë paundësh. Hashashi i gjetur nga policia kishte vlerën e 225 mijë paundëve nëse shitej me shumicë dhe rreth 500 mijë nëse shitej me pakicë.

Klodian Cela, 35 vjeç, 41-vjeçari Leonard Cela, 23-vjeçari Medulaj dhe i akuzuari i katërt, Alfred Hoxha 27 vjeç, pranuan se posedonin një drogë të klasit B me qëllim furnizimin dhe posedimin e parave të pasurisë kriminale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit