U kap në makinën e blinduar me Doklen dhe Reçin, sekuestrohen pasuritë e Fatjon Muratit

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.10.2022, 16:26

Mbrëmjen e 8 tetorit policia e Tiranës kapi Fatjon Muratin i cili ishte në një makinë me Endrit Doklen dhe kunatin e këtij të fundit Gentjan Reçi i cili ishte shofer.

Pas arretimit të 3 personave në fjalë, policia vendosi që Doklen dhe Reçin ta linte të lirë, ndërsa Murati u mbajt në qeli për veprën penale për të cilën kërkohej, armëmbajtje pa leje.

Emri i Fatjon Muratit doli në masakrën me tre të vrarë në Fushë-Krujë, ndërsa ka qenë një nga personazhet që është kërkuar nga Prokuroria e Kurbinit për t’u marrë në pyetje.

Më 13 korrik, policia gjeti gjurmët e tij në një pistoletë të sekuestruar dhe ai u akuzua për posedimin e një arsenali armësh në Tiranë.

Pasi u pyet në lidhje me këtë rast, Murati ka deklaruar se armët e sekuestruara nuk janë të tijat dhe se nuk ka lidhje me to.

Ndërkohë sot pas hetimeve nga krimi ekonomik, pasurite e Fatjon Murataj janë sekuestruar.

Burime bëjnë me dije se janë rreth 5 milion euro te sekuestruara. Pasuritë dyshohet se e kanë prejardhjen nga aktiviteti kriminal.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit