Masakra e Klosit, Prokuroria merr për ekspertizë telefonat e vajzës dhe dy djemve

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 14.10.2022, 11:29

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Klos, Prokuroria e Burrelit ka dërguar për ekspertizë celularët vajzës së autorit Fiqiri Mjeshtri, viktimës Kenado Shira dhe të të plagosurit Renato Hasula.

Me këtë veprim Prokuroria kërkon të vërtetojë dëshmitë e të afërmve të vajzës dhe vetë asaj për shantazh ndaj të miturës nga ana e Renato Hasulës dhe Kenad Shirës.

Paraprakisht mësohet se këto mesazhe janë fshirë, teksa mbetet për t’u parë nëse ekspertët do të kenë mundësi t’i rikthejnë. Kujtojmë se bisedat mes adoleshentëve janë bërë në rrjetin social “Instagram”.

Dy ditë më parë Fiqiriu, babai i vajzës, para se të vetëvritej, la të vdekur me armë zjarri babë e bir, Kenado dhe Ilir Shirën dhe plagosi Renato dhe Eglantin Hasulën.

Kenado dhe Renato ishin kushërinj të parë mes tyre. Arsyeja e masakrës ishin ngacmimet e pretenduara të dy të rinjve ndaj vajzës së autorit, e cila po kalonte gjendje të rëndë psikologjike.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit