Humbja me Maccabi, presidenti i Juventusit merr vendimin drastik

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 13.10.2022, 20:35

Juventusi po kalon një nga momentet më të vështira të sezoneve të fundit Pavarësisht se shpenzon shifra të mëdha në merkato, klubi bardhezi po vuan krizën e rezultateve, si në kampionat, ashtu edhe në Champions.

Humbja ndaj Maccabi Haifa në Izrael, i ka përkeqësuar më shumë gjërat. Presidenti Anjeli ka marrë një vendim drastik dhe ia ka komunikuar ekipit.

Sipas tij, të gjithë do të jenë në diskutim, duke filluar nga ata me kontrata afatshkurtra, për të mbaruar me ata që sapo kanë nënshkruar rinovime afatgjata.

Presidenti i ka bërë të qartë skuadrës në fjalimin e tij se duke filluar nga Alegri e duke vazhduar më pas te çdo lojtar, në fund të sezonit do të bëhet bilanci nëse janë të denjë për të veshur fanellën e Juves apo jo. Nisur nga kjo situatë largimet pritet të jenë në masë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit