U kritikua se vesh të njëjtat rroba, këngëtari shqiptar: Nuk njihem për luksin por për zërin tim

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 13.10.2022, 09:19

Bardhi Idrizi është një këngëtar i njohur shqiptar i cili me këngët e tij kushtuar kryesisht dashurisë ka rrëmbyer zemrat e publikut. Ai është tallur nga një video në Tik Tok ku shihet se ka veshur 3 herë rrobat e njëjta në dy ngjarje të ndryshme. Pasi kjo video bëri xhiro në rrjet, ka reaguar vetë këngëtari i cili në një postimi në Instagram, shprehet se nuk njihet për jetën luksoze pasi nuk vjen nga një familje e pasur por për zërin e tij.

“INFO : Ti qe e ke postu ket sen po ta baj qefin vendosa me ti than do fjale! Mos mendo qe me perul mu ose karrieren tem pse e kam pas njejten veshje nje Emision dhe nje darsem nje shokut tem une nuk vi nga familje e milionerav dhe sjam milioner ! nuk besoj qe kam dhez prej teshav se me nje duks 10€ ne videon tem te par BETOHEM e kam pas vesh! po une njina per zanin tem respektin ndaj qdo njerit qe mka ba support paret qe i fitoj normal qe si kom nda me ble 10.000€ tesha po jau kam nda Nanes edhe Babit per me ba naj shpi etj. Veq deshta me tu pergjigj se nuk ke fitu kurgjo me ket video qe je mundu mem ofendu se ti spaku as ftyren as veshjen se ke tregu po kulturen. i pasun jam perderisa familja jem i ka krejt tmirat e zotit qe ai ma ka dhuru mu me ju ndimu ❤️ edhe 1 sen mos e harro multi milioner me kan skom me e jetu jeten e milionerit kur e di qe veni jon osht shumi varfun edhe qona e flej me nje rreth te tille ”, shkruan ai.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit