Zbulohen bisedat e fundit telefonike të Vis Martinajt, mund të zbardhin misterin e zhdukjes

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.10.2022, 17:04

Ervis Martinaj një emër i shumëkërkuar i policisë dhe drejtësisë shqiptare rezulton i zhdukur që prej 9 gushtit. Martinaj i cilësuar si “boss” i lotove dhe emër i njohur i botës së krimit është i shumëkërkuar pasi emri i tij rezulton i përfshirë në disa ngjarje kriminale të viteve të fundit.

Së fundmi mediat kanë raportuar se antikrimi ka në duar bisedat e fundit telefonike të Martinajt të cilat mund të hedhin dritë mbi fatin e tij. Gjurmët e tij fizike por edhe verbale dyshohet se janë zbuluar gjatë kontrolleve që RENEA ka ushtruar në banesën e tij në Shijak por edhe në bazat e miqve të tij.

Pas aksionit të RENEA-s u sekuestruan disa celularë që kanë elementë të rinj në lidhje me zhdukjen e tij. Edhe shoqërimi i Endrit Dokles në Drejtorinë e Policisë dyshohet se ka ardhur pas kontrolleve të ushtruara në bazat e Martinajt.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit