Vijon hakmarrja e Vladimir Putin/ 10 të vrarë sot në Kiev, goditet me raketa edhe kosullata gjermane

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 10.10.2022, 14:15

Ashtu siç ishte paralajmëruar ditën e djeshme, Vladimir Putin urdhëroi sot bombardimin e një pjesë të Kievit në Ukrainë. Deri më tani raportohen dhjetë të vdekur dhe 60 persona të plagosur.

Ndërkohë, pritet që situata të vijë duke u përkeqësuar, pasi Putin ka kërcënuar se do të ketë sërish sulme.

Thuhet se kjo hakmarrje ka ardhur pas shembjes me shpërthim të urës së Krimesë, një nga veprat më të preferuara të Vladimir Putin.

Ndërtesa ku ndodhet konsullata gjermane në Kiev u godit gjithashtu sot, nga një sulm raketor rus, citon agjencia e lajmeve Reuters.

Askush nuk është plagosur, pasi godina ishte bosh dhe kështu ka qenë që prej fillimit të luftës.

Sipas mediave ruse, Putin premton një përgjigje të ashpër ndaj çdo akti tjetër "terrorist" në territorin rus.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit