Tiranë/ Qytetarja i kërkon policisë të arrestojë komshiun që del pa rroba përballë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 10.10.2022, 09:34

Hallet e qytetarëve të Tiranës janë të pazakonta. Një grua e shqetësuar nga shkruar në redaksinë e JOQ Albania për ndihmë.

Ajo i bën thirrje publikisht Policisë së Shtetit të arrestojë komshiun e saj, kjo pasi ai del tërësisht i zhveshur në ballkon.

Denoncuesja shprehet se ai del në ballkon pa rroba dhe rri rreth dy orë ashtu. Ajo shton se “kanë frikë të nxjerrin fëmijët në ballkon” se mund të shohin komshiun me origjinë franceze të zhveshur tërësisht.

Denoncimi i qytetares:

“Pershendetje! Ju lutem postojeni ket maniakun sepse del perdit ne ballkon dhe rri nga 2 ore nudo perdite. I bej thirrje policise te vij ta arrestoj sepse na tremb kalamojt perdite, kemi frik te nxjerrim femit ne ballkon.

Eshte me origjine franceze dhe jeton ne Tirane te rruga barrikadave pallati siper pasticeri Monamurit, kati 11.

Shkalla Ku jeton e ka te Aleanca franceze kati 11 sa del nga ashensori dera majtas“

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit