Romës i ngrin buzëqeshja/ Fiton ndaj Leçes, por humbet Dybalën

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 09.10.2022, 22:58

Roma ka marrë sonte një fitore mjaft të rëndësishne në shtëpi, kundër skuadrës së Lecces me rezultatn 2-1. Berdhekuqtë kaluan të parët në avantazh kur në minutën e 6’ arritën të shënonin gol me qendërmbrojtësin anglez, Chris Smalling.

Në minutën e 22’, Roma mori edhe një shtysë tjetër. Lecce mbeti me 10 lojtarë, pasi Hjulmand u ndëshkua me karton të kuq. Megjithatë, jo gjithçka shkoi lehtë për skuadrën e Jose Mourinho, u barazuan në minutën e 39’, kur Strefezza realozoi per Leccen.

Vendasit arritën të reagonin në pjesën e dytë, vetëm me anë të një penalltie. Ishte Paulo Dybala ai që konvertoi në gol 11 metërshin e minutës së 48’, por festa nuk ishte e duhura, pasi argjentinasi la fushën i dëmtuar.

Me fitoren e regjistruar sonte, Roma shkon në 19 pikë ne pestë, dhe është katër pikë larg kryesuesve të Napolit. Nga ana tjetër, Lecce mbetet me 7 pikë, në vendin e 16 duke treguar se janë ekip që rrezikojnë rënien në Serie B.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit