Gazetari anglez shkruan për udhëtarin në kohë: Më 8 dhjetor vijnë alienët, më 30 nëntor gjendet planeti i ri!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 09.10.2022, 01:04

Një i vetëshpallur 'udhëtar në kohë nga viti 2671' ka treguar se muajt e ardhshëm do të jenë mjaft katastrofikë. Sipas një shkrimi të gazetarit Callum Jones, Eno Alaric, ka thënë se alienët do të vijnë në Tokë me një meteor gjigant më 8 dhjetor . Krahas kësaj, ai paralajmëroi edhe për katër ngjarje të tjera që do të ndodhin gjatë gjashtë muajve të ardhshëm.

Vitet në vazhdim janë 'kohë të errëta' sipas udhëtarit në kohë. Kredia: @radianttimetraveler/ TikTok

Ngjarja e parë supozohet të jetë më 30 nëntor kur teleskopi James Webb do të gjejë një planet të ri që është një version i pasqyruar i Tokës. Më pas është pushtimi i alienëve, që pretendohet se do të ndodhë kur një meteor i madh godet tokën që përmban lloje të reja metalesh dhe specie aliene.

Alienët do të nisen për në tokë së shpejti sipas udhëtarit të vetëshpallur në kohë. Kredia: @radianttimetraveler/ TikTok

Më 6 shkurt 2023, 4 adoleshentë zbulojnë rrënojat e lashta dhe një pajisje që hap një vrimë për galaktika të tjera. Dhe së fundi, në maj, me sa duket do të ndodhë një ngjarje mjaft katastrofike pasi një mega-tsunami 750 metra godet bregun perëndimor të SHBA-së, kryesisht San Francisko.

Burimi: Ladbible | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit