Horror në kopësht/ Edukatorja vishet si “gogol”, tremb 2-vjeçarin që sillej keq

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 08.10.2022, 09:01

Një kopësht është vënë nën hetim pasi edukatorët u filmuan nga kamerat video duke tmerruar fëmijët ndërsa mbanin vënë një maskë nga filmi "Scream".

Edukatoret në Qendrën e Kujdesit dhe Mësimit për Fëmijët Lil' Blessings në qytetin e Hamilton, Misisipi, dyshohet se po përpiqeshin të trembnin disa fëmijë të cilët ato mendonin se ishin sjellë "të keq".

“Fëmijët ishin të tmerruar, por e dija se nëse ia thoja pronarit, do të ishte një shuplakë për to pasi jam ankuar për gjëra të tjera në të kaluarën dhe asgjë nuk është bërë kurrë”, shkroi punonjësja Jennifer Kayla Newman.

Në një nga videot, siç shihet në Reddit, një grua me maskë të frikshme i afrohet një grupi fëmijësh teksa ata janë ulur në tavolina duke ngrënë drekë.

Pasi sheh maskën e shfaqjes horror, vogëlushi fillon të bërtasë dhe të qajë. Fëmijët bëhen dukshëm më të shqetësuar teksa videoja tregon disa nga fëmijët që vrapojnë të fshihen pas tavolinave dhe rafteve të librave, raporton NYP.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit