U braktis nga ish-futbollisti i Liverpool-it, bandat i kthejnë vilën luksoze në fermë kanabisi

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.10.2022, 23:51

Shtëpia e braktisur e futbollistit Jermaine Pennant prej 3 milionë paundsh është marrë nën kontroll nga një bandë droge që e ka kthyer në një fabrikë fitimprurëse kanabisi.

Shtëpia luksoze me pesë dhoma gjumi u ble nga Pennant në vitin 2006 kur ai u bashkua me Liverpool. Ai jetoi atje për tre vjet deri sa u transferua në skuadrën spanjolle Real Zaragoza.

Por kjo vilë ka mbetur bosh që nga viti 2020 pasi Pennant u nda nga partnerja e tij e atëhershme Alice Goodwin. Duke qenë bosh tregtarët vendas dyshohen se hynë dhe e kthyen pronën në një fermë kanabisi që sjell para.

Videoja e postuar në mediat sociale tregon dhjetëra thasë të zi, plot me kanabis, të shpërndara në të gjithë pronën e madhe. Banda instaloi dhjetëra priza elektrike dhe kabllo zgjatuese për të fuqizuar llambat e fuqishme për të nxitur rritjen e bimëve.

Gjithashtu në katet e shtëpisë duken tuba të mëdhenj që përdoren për të shpërndarë erën e rëndë të kanabisit. Vazot me kanabis janë vendosur në sallën e pritjes, kuzhinën dhe banjën e veshur me mermer bardh e zi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit