Fëmijët tmerrohen dhe qajnë! Edukatorja e çerdhes vendos maskën horror dhe i tremb

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.10.2022, 20:47

Një çerdhe në Mississippi, SHBA është kritikuar ashpër pas publikimit të një videoje ku një edukatore shfaqet me një maskë të frikshme Halloween-i duke trembur fëmijët.

media thuhet se edukatorja po i bërtiste fëmijëve që nuk ishin sjellë mirë dhe konsideroheshin si “të këqij”. Në pamjet e filmuara nga një punonjëse e çerdhes duken fëmijët e frikësuar duke bërtitur dhe fshehur pas rafteve. Më tej në video, gruaja me maskë iu bërtet fëmijëve duke iu thënë:

A sillesh keq? A duhet të të nxjerr jashtë? Silluni mirë.

Ajo i merr të gjitha dhomat e çerdhes me radhë duke iu bërtitur të gjithë fëmijëve që i dalin para.

Edukatorja që ka publikuar videot thotë se nuk i shikon të arsyeshme këto veprime të kolegëve të saj. Ajo thotë se iu duk e arsyeshme të dokumentonte taktikat e përdorura nga kolegët e saj, sepse në të kaluarën ajo i kishte raportuar koleget për veprimet e tyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit