Gazetari degjeneron Abi Malltezin: Erion Veliaj të ka dhënë leje për dy kulla

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 07.10.2022, 18:52

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha është tejet aktiv në rrjetet sociale ku publikon postime thumbuese ndaj qeverisë. Ditën e sotme ai ka postuar një foto nga lart e Tiranës ku ngre pyetjen ironike se kush e gjen Parkun Orbital.

Malltezi shkon më tej teksa shkruan se bashkia ka përlarë para me justifikim se ka mbjellë pemë. “Paratë vidhen, pemët janë virtuale, parku imagjinar. E gëzofshim Soros-drejtësinë”,-shkruan ai.

Në këtë postim të tij ka komentuar edhe gazetari Adriatik Doçi. Në replikën e tij ai ka “lënë të paralizuar” dhëndrin e Berishës pasi i thotë të pranojë se Malltezi vetë është pronar i dy kullave të fundit, leje të dhëna nga Erion Veliaj.

Doçi i replikon se duhet t’i përballojë të vërtetat me qetësi dhe jo t’i kthejë personale. Ndër të tjera i thotë se nuk është ai personi i duhur për të kritikuar “pyllin orbital”, pjesë e të cilit është edhe vetë.

Përgjigjet e gazetarit kanë marrë përgëzime edhe nga komentuesitne tjerë që ndjekin Malltezin teksa ky i fundit nuk ka replikuar më.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit