Bulevardi u la me gjakun e 4 protestuesve/ Shkarkohet gjykatësja e “21 Janarit” për mosjustifikim pasurie

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 07.10.2022, 10:57

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar gjyqtaren Ariana Gunbardhi Caco për mosjustifikim të pasurisë. Ajo njihet si një nga tre gjyqtaret e çështjes së “21 Janarit” ku mbetën viktima në Bulevard 4 protestues të opozitës në atë kohë PS.

Ajo nuk justifikonte të ardhurat për ndërtimin e dy shtesave në secilën prej banesave të saj, një apartamenti në Tiranë me sipërfaqe 68 m2 dhe një apartamenti në Vlorë 70 m2.

Enti Kombëtar i Banesave ka konstatuar se vlera e shpenzimeve për këto dy investime nuk mund të mblulohej nga të ardhurat e subjektit.

Ajo ka qenë pjesë e sistemit të drejtësisë që në vitin 1993 dhe gjyqtare në Gjykatën e Tiranës prej dy dekadash.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit