21-vjeçarja qëllon me thikë në zemër motrën/ Zbuloi se fliste me të dashurin e saj

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 06.10.2022, 13:05

Një e re nga Florida po përballet me akuzën për vrasje të shkallës së parë për vrasjen me thikë të motrës së saj.

Fatiha Marzan, 21 vjeç, dyshohet se vrau motrën e saj 20-vjeçaren Sayma Marzan sepse ajo kishte flirtuar me të dashurin e saj.

Autoritetet thanë se Fatiha së fundmi zbuloi se i dashuri i saj në distancë prej pesë vitesh flirtonte me Sayman dhe se ai i kishte thënë asaj se e donte.

Motrat ndanin një dhomë gjumi. Fatiha telefonoi 911 duke i rrëfyer se ajo theri me thikë motrën e saj. Kur policia mbërriti në shtëpi, gjetën Sayman të vdekur brenda. Fatiha pranoi para tyre se e goditi Sayma në zemër tre deri në katër herë, thuhej në deklaratë.

Fatiha bleu një grup thikash nga Amazon dy javë para goditjes me thikë dhe i fshehu në dollap. Ajo planifikoi se kur do të vriste motrën e saj.

“Fatiha e dinte se duhej të priste derisa familja e saj të flinte për të goditur me thikë Sayma sepse ajo nuk donte që askush të dëgjonte”, thuhej në deklaratë.

Fatiha po mbahet në burg pa afat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit