Champions League/ Chelsea “shkërmoq” Milanin, fitojnë Juventusi e City

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 05.10.2022, 23:05

U luajtën sot tetë ndeshjet e radhës në grupet e Champions League. Çelsi ka gjetur fitoren e parë, teksa ka mposhtur Milanin me rezultatin 3-0, në një sfidë të dominuar totalisht nga anglezët.

Me këtë fitore Çelsi u ngjit në kuotën e 4 pikëve, po aq sa edhe Milani. Grupi kryesohet nga Salzburg me 5 pikë. Sfidën e radhës, Milani dhe Çelsi do e luajnë pas 1 jave në “San Siro”.

Në ndeshjet e tjera, Juventusi ka fituar 3-1 ndaj Makabi Haifa, ndërsa PSG dhe Benfika u ndalën në barazim 1-1.

City ka fituar me shifrat 5-0 sot ndaj Kopenhagës, duke e kthyer duelin në formalitet që në pjesën e parë. Haland shënoi dy gola.

Ndërkohë, Borusia Dortmund po mundohet ta ndjekë teksa ka mposhtur me shifrat 4-1 në Spanjë ekipin e Sevilllas. Rezultatet e mbrëmjes:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit