Barcelona merr vendimin drastik, padit në UEFA arbitrin e ndeshjes ndaj Interit

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 05.10.2022, 15:40

Nuk kanë fund polemikat pas ndeshjes Inter-Barcelona, e cila përfundoi me fitoren e zikaltërve 1-0 dhe ishte e vlefshme për ndeshjen e fazës së grupeve të Champions-it. Shkak është bërë një prekje me dore e Dumfris brenda zone, e cila nuk u akordua penallti.

Sipas asaj që raporton “El Mundo Deportivo”, klubi blaugrana do të denoncojë në organin më të lartë të UEFA-s, arbitrin kryesor, sllovenin Slavko Vinçiç.

Barcelona do t’i drejtohet qeverisë së futbollit europian me një ankesë për episodin e ndodhur në sekondat finale të ndeshjes, ku mbrojtësi i djathtë i Interit, Denzel Dumfris kap topin me dorë, por me ndihmën e pamjeve të VAR-it, 11-metërshi nuk u akordua sepse në fillim holandezi ka prekur me kokë topin dhe më pas me dorë.

Katalanasit edhe në ndeshjen ndaj Bajernit të Mynihut kanë kontestuar ashpër arbitrimin, në aksionin ku Alfonso Dejvis ka penguar në zonë Osman Dembelenë, por me kryesorin që ka vijuar normalisht lojën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit