“Ajo ishte e pushtuar nga djalli”, 10 vite burg për 32-vjeçarin që vrau nënën

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 05.10.2022, 13:24

Më 27 Mars 2020 një i ri vrau nënën e tyre me pretekstin se ishte pushtuar nga djalli. 32-vjeçar identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur është dënuar nga Gjykata e Apelit në Larisa me 10 vite burg. Gruaja e dhunuar nga djali asokohe u transferua në Spitalin Universitar të Larisës, ku për shkak të plagëve të marra ndërroi jetë disa ditë më pas.

32-vjeçari u arrestua dhe deri më sot mbahej në institucionin psikiatrik të burgjeve të Korydallos. Ai mori dënimin me burg pas mbajtjes në psikiatri. "Doja ta nxirrja nga ajo që e kishte pushtuar", kështu ka deklaruar i riu kur u pyet mbi arsyen se përse vrau nënën. Ai dëshmoi se kishte përdorur drogë për 3 vite përpara se të ndodhte një incident që do ta çonte për herë të parë në një institucion psikiatrik.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit