Nuk ka qenë kurrë i lidhur, 23-vjeçari fton femrat në takim me një tabelë gjigante në rrugë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.10.2022, 23:40

Një 23-vjeçar i cili nuk ka qenë kurrë i lidhur dhe nuk është takuar me asnjë vajzë, ka gjetur një mënyrë ideale për t’u bërë me të dashur.

Ed Chapman nga Leeds pasi u bë 23 vjeç kuptoi se duhet të bëhej me të dashur e të dilte në takime me të.

Kam provuar disa aplikacione takimesh, por nuk më ka shkuar aspak mirë.

Për të arritur qëllimin e tij, 23-vjeçari ka vendosur një billboard (tabelë)gjigante me fytyrën dhe emailin e tij në autostradë M621 që shkon drejt e në Leeds.

Vendosa se duhej të provoja diçka ndryshe dhe mendova se të kem billbordin tim do të ishte një mënyrë e mirë për të takuar njerëz.

Pasi vuri billbordin e tij në rrugë dhe internet, Ed ka filluar të marrë mesazhe nga vajzat dhe gratë e ka nisur të flasë me disa prej tyre.

Kam marrë mesazhin tim të parë në të njëjtën ditë që billbordi u shfaq në internet dhe që atëherë, kam pasur disa mesazhe nga gra nga mosha 18 deri në 48 vjeç.

Ed ka folur me katër gra dhe që të gjitha janë të prirura për të shkuar në një takim me të.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit