Shqiptari i përdhunoi vajzën, babai i 28-vjeçares: Po të kisha armë do ta vrisja

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.10.2022, 23:08

Një 33-vjeçar shqiptar në Greqi ka rrëmbyer, përdhunuar e tentuar të djegë për së gjalli bashkëshorten e tij, nënën e dy fëmijëve të tyre.

Në orët e para të së mërkurës së kaluar, shqiptari me makinë ka rrëmbyer gruan e tij sapo ajo doli nga shtëpia. Ai e futi me forcë në makinën e tij dhe u nis drejt Isthmusit ku e dhunoi e përdhunoi.

Babai i 28-vjeçares që përjetoi tmerr nga shqiptari është shprehur i revoltuar dhe tejet i shqetësuar për të bijën dhe dy nipërit e tij.

As për fëmijët e tij nuk i erdhi gjynah që do t’i linte pa nënë. Jam në atë pikë, që nëse do të kisha një armë do ta vrisja. Çfarë borxhi kanë nipërit, fëmijët e tij, engjëjt e vegjël? Drejtësia duhet të vendosë burgim të përjetshëm për të. Pse donte ta digjte? Çfarë do të fitonte? Jam i lënduar.

Kjo nuk ishte hera e parë që 33-vjeçari rrihte gruan e tij. Kjo e fundit kishte vendosur të largohej bashkë me fëmijët te babai i saj pasi shqiptari e rrihte vazhdimisht.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit