Veterani i UÇK-së po punonte në riparimin e ashensorit kur ndodhi tragjedia

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04.10.2022, 23:31

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në rrugën ‘Ali Pashë Tepelena’ në qytetin e Pejës, ku si pasojë e një incidenti në ashensorin e ndërtesës, ka mbetur i vdekur 54-vjeçari, Deli Lekaj.

Sipas Sinjalit, nga Prokuroria kanë bërë me dije se e gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur teksa i ndjeri kishte qenë duke punuar për riparimin e ashensorit, e ku më pas kishte rënë në pusetën e tij.

Me të ndodhur tragjedia, në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore bashkë me ekipin mjekësor, me ç’rast mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Me urdhër të prokurorit rasti është iniciuar ‘Hetim i vdekjes’, ndërsa trupi i pajetë i të ndjerit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

E familja Lekaj ishte përballur me një fatkeqësi edhe pak vite më parë. Vajza e familjes, Beharja, në moshën 20-vjeçare kishte vendosur që t’i jepte fund jetës së saj.

Ajo ishte gjetur pa shenja jete në tarracën e një banese në katin e shtatë.

Ndryshe, për vdekjen tragjike të Deli Lekajt, i cili ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë reaguar shumë qytetarë, përfshirë edhe figura të partive politike në vend.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit