Veliaj ndërton pallate të reja, qytetarët: Policët po na heqin makinat e parkuara, i hapet rruga trailerave

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 03.10.2022, 23:02

Pallatet shumëkatëshe po shtohen çdo ditë e më shumë në Tiranë e kjo falë Veliajt i cili nuk kursehet në dhënien e lejeve.

Banorët pranë shkollës “Niket Dardani” janë të shqetësuar për ndërtimin e një pallati pranë lagjes së tyre. Sipas banorëve, makinat e tyre hiqen çdo natë nga vendi ku i parkojnë pasi Policia Bashkiake i hap rrugën trailerave për të shkuar në kantier.

Ata thonë se kamionat futen kundravajtje në rrugë ndërkohë që karrotrecat heqin makinat e parkuara. Kjo situatë përsëritet çdo natë shprehen ata, duke shtuar se punonjësit e pallatit që po ndërtohet nuk i lejojnë as të parkojnë me justifikimin se do të kalojnë trailerat.

Denoncimet:

Pershendetje jeta osh qef. Policia bashkiake po na heq makinat nga parkimi lagjes per te kaluar tralin e lali Erit Madherfakerit.
Pershendetje policial lai erit i hap rrugen kamionit per te mdertu pallatin kur eshte kundravajtje nderkohe ky mhb ndodh nat per nat nuk te lejn as me pasku a thua se jan pronar rruge, Perballe shkolles niket dardani Kaminoni futet kundravajtje
Makina ne foto dhe ne video vijne e marrin me karrotrec nderkoh kaminoni kundravajtje. Nderkohe ne cdo cep te rruges ke njerez puntor te pallatit qe ste lejne te parkosh ne lagje jo se do kaloj traileri ste lejn sikur jan pronare te rruges

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit