Rexhep Selimi pikturon në burg, ekspozita do të bëhet në Prishtinë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 03.10.2022, 18:49

Gazetari Muhamet Mavraj ka shpalosur detaje në T7 për vizitën e zhvilluar në Hagë te ish-krerët e UÇK-së. Ai tha se ata kanë programe që ia kanë përshtatur shumë mirë vetës së tyre, duke përmendur Rexhep Selimin i cili po pikturon brenda në burg dhe ekspozitën do ta bëjë në Prishtinë.

Mavraj tha se takimi me Rexhep Selimin shkoi shumë shpejt.

“Takimi ishte një orë dhe u tret, shkoi shpejt….Kanë programe shumë të mira që ja kanë përshtatë vetës me sport, lexime, pikturë. Rexhep Selimi po pikturojke në burg…Ai ka botu në 94-tën libër me poezi, për pikturë tha se kam ditë. Ekspozita do të bëhet në Prishtinë dhe do të shkojë”, tha Mavraj në “Frontal”, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa, për Jakup Krasniqin, Mavraj tha se ishte shumë i shëndetshëm dhe i relaksuar.

“Baca Jakup mu duk shumë i kthjellur dhe i qartë, Baca Jakup i ka 72 vjet, mu duk më i shëndetshëm dhe shumë i relaksuar”, tha ai.

Ndërsa, për Nasim Haradinaj gazetari Mavraj tha “ i mirë, i këndshëm”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit