TaoTao, këndi më i madh i argëtimit, hap dyert në TEG!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01.10.2022, 15:00

Nëse je duke kërkuar për një vend ku mund të kalosh orë të tërapa e kuptuar fare, eja tani në TEG dhe vizito TaoTao! Plot 2500m2 dedikuar lojërave nga më të ndryshmet, nga atopopulloret e deri tek lojërat që nuk i keni pare kurrë më pare nëvendin tone.

Në TaoTao gjen gjithçka! Me anë të kartës, ju mund të luani nënjë sërë hapësirash të ndryshme. Këtu përfshihen lojëra tëndryshme tavoline si mini-football dhe air hockey, lojëra me makina, motorra e helikopterë e shumë e shumë të tjera! Por jovetëm kaq, në TaoTao gjeni makina që përplasen, një hapësirëme trampolina, një kënd të dedikuar për fëmijët, si dhe murinme peshq, ku secili mund të vizatojë peshkun e tij dhe ta vendosë në akuariumin virtual!

Ajo që e bën TaoTao të veçantë nga këndet e tjera në lojë ështëinovacioni! Në TaoTao gjeni fjalën e fundit të teknologjisë VR (realiteti virtual). Nëpërmjet syzeve, ju do të keni mundësi tëshkoni në botë fantastike! Madje ju mund të luani me miqtë tuajnë grupe të mëdha lojëra që nuk keni mundësi t’i provoniaskund tjetër. Nëse keni ëndërr të jeni inxhinierë, në TaoTaogjithashtu ka edhe makineri ndërtimi të ndryshme, ku ju mund tëkrijoni me dru dhe rërë ndërtimet tuaja!

TaoTao premton argëtim për të gjithë familjen e sidomosfëmijët! Eja tani në TEG dhe argëtohu si kurrë më parë!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit