Goditën nënë e bir me qytën e automatikut, zbardhet grabitja e vilës 3-katëshe në Klos

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02.10.2022, 18:32

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me grabitjen e armatosur që ndodhi gjatë natës së kaluar në Dom të Klosit. Sipas dëshmisë së familjes Lleshi, 5 autorët e armatosur rreth orës 2 kanë hyrë në vilën e tyre 3-katëshe përmes dritares së pasme.

Pasi janë futur në banesë hajdutët kanë lidhur si fillim djalin e vogël të shtëpisë, që në ato momente ishte vetëm me nënën e moshuar, rreth 80 vjeçe. Nënë e bir janë dhunuar me qytën e automatikut në kokë duke pësuar fraktura të shumta. Autorët pasi kanë kontrolluar mirë e mirë vilën dhe dhomat me radhë kanë gjetur 8 mijë euro, 1 milion lekë shqiptare dhe sende me vlerë.

Ka dyshime se vila ruhej nga jashtë nga persona të tjerë të cilët pas grabitjes janë larguar bashkë me autorët në drejtim të rrugës kryesore që të çon në Klos.

Ndërkohë për ngjarjen ka reaguar policia e cila deklaron se ka shoqëruar në polici gjashtë persona, ndërsa ende nuk kanë identifikuar dhe kapur autorët e kësaj ngjarje të rëndë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit