Në kërkim për vjedhje, 18-vjeçari shqiptar dorëzohet në polici i përlotur: Jam lodhur, më arrestoni

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.10.2022, 23:33

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim për grabitje me dhunë është vetëdorëzuar në policinë italiane.

Sipas mediave 18 vjeçari shqiptar besohet se ishte kreu i një bande të miturish të cilët krijonin terror brenda stacionit të trenit në Trieste dhe kryenin vjedhje. Shqiptari me thikë, shuplaka dhe grushta i detyronte viktimat e tij t’i dorëzonin atij florinjtë, portofolat dhe sendet me vlerë.

Por sulmet e shqiptarit dhe bandës së tij u dokumentuan nga sistemi i kamerave të stacionit. Shqiptari i cili kishte arritur t'i shpëtonte një arrestimi të parë, i përlotur iu tha karabinerëve se ishte lodhur duke ikur dhe donte të dorëzohej. Ai ishte shpallur kërkim edhe si autor i tre grabitjeve të kryera në stacionin hekurudhor të Genovas. Tani shqiptari ndodhet në burgun e Triestes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit