Dollapi i rrobave u rrëzua dhe e shtypi poshtë, vdes 21-vjeçarja në hotel

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.10.2022, 02:05

Një 21-vjeçare ka vdekur në hotelin “Adelphi” të Liverpool-it pasi u shtyp nga një dollap rrobash kur u zgjua në mes të natës dhe e ngatërroi atë me derën e tualetit.

Chloe Haynes, 21 vjeç, u gjet e vdekur në hotelin e njohur në qendër të qytetit në orën 6:37 të mëngjesit më 10 shtator. Nëna e saj Nicola Williams, 49 vjeç, thotë se dollapi i ra nga muri dhe e shtypi pasi ajo u ngrit nga shtrati e përgjumur.

Chloe u largua nga Pwllheli rreth orës 19:40 dhe ata shkuan në “Adelphi”. Në mesnatë, ajo kishte pirë, ishte pak e dehur dhe shoqja e saj e kishte çuar përsëri në hotel për të fjetur. Por kur ajo është ngritur nga shtrati, duke mos ditur se ku është, ka hapur derën e dollapit duke menduar se është tualeti ose dera për të dalë nga dhoma. Ishte një dollap i madh i vjetër, i rëndë. Ky dollap i ka rënë sipër dhe e ka shtypur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit