Hasbulla i mërzitur: Shokët më duan vetëm për para, e vështirë jeta si i pasur

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.10.2022, 01:50

Hasbulla pas famës së fituar në rrjetet sociale tani jeton një jetë të shtrenjtë me makina, veshje e ora luksoze. Por ylli i rrjeteve sociale thotë se të qenurit i pasur ka edhe anë negative që kanë ndikuar në marrëdhëniet e tij.

Në një video të publikuar nga ai vetë, ai ka treguar se shokët e tij e duan vetëm për paratë që ai ka. Ai thotë se ka nevojë për miq të vërtetë që nuk rendin pas parave të tij.

Dua që miqtë e mi më të ngushtë të jenë njerëz normalë. Disa miq të mirë të ngushtë, më mjaftojnë. Sepse kohët e fundit ata janë pas parave të mia. Të gjithë kërkojnë para. Kjo është arsyeja pse unë dua miq të mirë.
Kur shkoj diku për shembull në Dubai ose diku tjetër. Kur kthehem, papritmas të gjithë më thonë "vëlla, vëlla..." dhe pastaj më kërkojnë para. Tani e kuptoj se çfarë po ndodh më duhet të ngushtoj rrethin tim të miqve.

Hasbulla thotë se jeta e tij është e vështirë dhe se nuk ua rekomandon të tjerëve. Sipas tij rëndësi ka shëndeti, lumturia dhe gëzimi.

Pra, mos e ëndërroni këtë lloj jete. Nuk është ashtu siç mendojnë njerëzit, nuk është aq e mirë. Ndonjëherë më çon këtu, ndonjëherë më çon atje. Gjithçka që të gjithë shohin është se sa para fitoj. Kjo është një jetë e vështirë vëlla. Shumë e vështirë, nuk e rekomandoj. Gjëja më e rëndësishme është që të jeni të shëndetshëm, të lumtur dhe të gëzuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit