2 raste pa kaluar 24 orë! Qytetarja blen djathë te Big Market dhe i del i mykur

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.10.2022, 00:40

Gjatë ditës JOQ ALBANIA denoncoi rastin e një emigranteje e cila u shokua kur pa se “croissanti” që bleu në Big Marketin e Vullnet Sinajt ishte i mykur.

Pa kaluar as 24 orë nga ky rast, një qytetare ka denoncuar në redaksinë tonë një tjetër rast skandaloz në lidhje me Big Marketin.

Qytetarja shprehet se djathi i shkrirë që ka blerë në Big Market është i mykur edhe pse është ende brenda afatit të skadencës.

Shpresojmë që këto dy raste flagrante brenda 24 orësh t’i hapin sytë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, të cilët nuk i njohin gjobat për Vullnetin e PS. Raste të tilla duhet të ndëshkohen menjëherë pasi ata që vuajnë pasojat janë qytetarët të cilët edhe pse paguajnë për produktet që blejnë nuk i konsumojnë dot pasi AKU nuk i njeh kontrollet dhe gjobat në bizneset e oligarkëve.

Mesazhi i qytetarit:

Pershendetje! Ja cfare hame ne. E bleme ne big market dhe eshte brenda dates se skadences. Ju lutem anonim

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit