Banorëve të Bulqizës iu dalin ujërat e zeza para pallatit: Jemi ankuar që 2 javë te Ujësjellësi, askush nuk reagon

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 30.09.2022, 23:25

Ujërat e zeza që dalin në sipërfaqe pranë zonave të banuara, pallateve, banesave apo edhe rrugëve janë kthyer në një shqetësim të madh për qytetarë të ndryshëm në vend.

Në Bulqizë, banorët e një pallati kanë denoncuar në redaksinë tonë situatën me pusetën e ujërave zeza para pallatit ku jetojnë.

Sipas tyre, prej dy javësh ujërat e zeza kanë dalë në sipërfaqe e pavarësisht ankesave e denoncimeve të tyre te Ujësjellësi, askush nuk ka reaguar.

Në pamjet e mëposhtme mund sesi ujërat e zeza kalojnë para hyrjes së pallatit ku jetojnë rreth 12 banorë, duke u kthyer në shqetësim për ta.

Mesazhi i tyre:

Pershendetje,jemi afro 12 banor te nje pallati qe jemi ankuar tek ujsjellsi u bo 2 jav dhe se vejn ujin ne zjarr per te rregulluar nje puset te ujrave te zeza ju lutem postojeni videon,jemi banor te qytetit te ri Bulqiz

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit