Denoncim për “Nazmijen” mashkull: Kërkon të flasë me femra, i kërcënon dhe iu kërkon para

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 30.09.2022, 22:56

Pedofilët, përdhunuesit, abuzuesit, mashtruesit me femrat po shtohen çdo ditë e më shumë.

Përveç ngacmimeve e abuzimeve në rrugë, femrat po ngacmohen e mashtrohen edhe në rrjetet sociale.

Ka pafund meshkuj manjakë që duke hapur profile false tentojnë të mashtrojnë vajzat, gratë, nënat me fëmijë e familje.

Një grua ka denoncuar në rrjetet sociale rastin e një burri i cili me profil fals me emrin Nazmije Aliu mashtron femrat e më pas i shantazhon e iu kërkon para.

Sipas gruas që ka denoncuar rastin, shumë femra që njeh janë mashtruar nga ky burrë i cili pasi kërkon të flasë me kamera, i kërcënon ato dhe iu kërkon para.

Rasti është bërë publik nga gruaja në fjalë që femrat e tjera që bien pre e mashtrimeve të tilla të denoncojnë rastin, të kërkojnë të drejtat e tyre për një jetë më të mirë e pa frikë.

Apeli i gruas është që femrat të ngrejnë zërin, të mos heshtin e të kërkojnë drejtësi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit