Grubi: Në BDI nuk ka përçarje, askush nuk është i pazëvendësueshëm

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 30.09.2022, 14:40

Zëvendëskryeministri Artan Grubi beson se BDI mund të funksionojë edhe pa të. Kjo vjen pasi kreu i partisë, Ali Ahmeti, ka treguar se mund të funksionojnë pa të ashtuquajturit “grupi i zjarrit” pra anëtarët që kërkojnë zëvendësimin e zëvendëskryeministrit. Grubi mendon se ai merr më së paku merita për sukseset e BDI-së.

“Jo vetëm BDI-ja, çdo parti, çdo institucion, çdo proces shoqëror mund të bëjë pa të gjithë. Askush nuk është i pazëvendësueshëm. Por ne jemi në momente vendimtare, duhet të japim një kontribut për të kapërcyer të gjitha krizat dhe për të zbatuar me sukses projektet”, tha Grubi.

Ai mbetet në postin që mban dhe nuk është bërë i ditur zëvendësimi i tij, pavarësisht kërkesave të të ashtuquajturve nga “Grup i zjarrit”. Reklama

“Meritën më të vogël e kam unë, më së shumti ka Ali Ahmeti, qytetarët dhe njerëzit që nuk kanë votuar. Të gjitha arritjet e BDI-së mbajnë nënshkrimin nga viti 2002 deri në vitin 2022”, thotë Grubi.

Ai u shpreh i vendosur dhe shtoi se “në BDI nuk ka përçarje”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit