Për të katërtën ditë vijojnë kërkimet për gjetjen e shoferit të veturës që ra në lumin Vardar

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 30.09.2022, 12:40

Për të katërtën ditë vijojnë kërkimet për gjetjen e shoferit të veturës që ra në lumin Vardar, respektivisht nga rruga prej Zhelinës për në Tetovë.

Qendra për Menaxhim me Kriza informon se nga ora 09:00 në terren ndodhen 50 pjesëtarë të Armatës të cilët edhe sot do të realizojnë kërkime në terren.

“Nga stacioni policor i Zhelinës në terren janë 8 persona, nga stacioni policor i Jegunovcit 8 persona, nga stacioni policor i Tetovës 4 persona. Pritet që të mbërrijnë edhe zhytës nga Ohri, por përveç kësaj do të arrijë edhe njësia speciale “Tigra” me zhytës”, thuhet mes tjerat në njoftimin e QMK-së.

Ndryshe, të martën rreth orës 11 e 30 minuta, Erdan Ramadani, student në Universitetin e Tetovës në drejtimin e sociologjisë, pasi që kishte paguar semestrin e fundit, kishte marrë rrugën për t`u kthyer në Kumanovë, por është aksidentuar në Zhelinë dhe kërkimet për atë vazhdojnë ende.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit