Salsiçet “Wudy” me baktere kancerogjene, biznesmeni që i importon i konsumon “Live”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.09.2022, 17:33

Ditën e djeshme Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njoftoi konsumtatorët shqiptarë për praninë e një bakteri të rrezikshëm në disa prodhime të markës së salsiçeve “Wudy” që shiten në Shqipëri.

Duke marrë shkas nga ky njoftim i AKU-së i cili pasohet nga bllokimi dhe tërheqja e produkteve “Wudy” nga tregu ka reaguar edhe Sokol Meqemeja, përfaqësuesi i kompanisë “Frigo Food”, e cila ka ekskluzivitetin e importimit të produkteve “Wudy” në vendin tonë.

Gjatë një deklarate për mediat ai ka dalë kundër AKU-së dhe njoftimit të tyre pasi ka konsumuar “LIVE” salsiçe “Wudy” për t’iu garantuar cilësi shqiptarëve.

Përtej dokumentave zyrtare, kompania ‘Frigo Food’ mund të japë edhe një garanci të shtuar për qytetarët dhe klientët e saj mbi cilësinë maksimale të produktit “Wudy që gjendet në tregun shqiptar. Unë personalisht, këtu përpara jush, do të konsumoj produkte “Wudy”, për të dëshmuar në vetë të parë se cilësia e tyre është e garantuar.

Mesa duket AKU dhe Sokol Meqemeja i cili është mik i rilindësve i kanë prishur punët me njëri-tjetrin. Pasi deri dje AKU “flinte gjumë” kur shqiptarët denonconin në redaksinë tonë cilësinë e produkteve “Wudy”.

Meqemeja ka sjellë produkte që përmbajnë baktere të rrezikshme, pa asnjë analizë dhe këtë e ka hedhur në treg duke u rrezikuar jetën të gjithë shqiptarëve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit