Qytetarit i dhunohet familja, kamerat filmojnë momentin/ Pse Bledi Çuçi hesht për skandalin në Babrru?

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 22.09.2022, 12:35

U bënë tre ditë që JOQ ALBANIA, ka ngritur alarmin për ngjarjen e ndodhur në Babrru, ku familja e një qytetari është dhunuar nga disa gangstera, të paprekshëm nga policia. Gëzim Neziri denoncoi se fajdexhiu po i merr pronën 700 mijë euro dhe gjithçka me ndihmën e shtetit.

Neziri rrëfen, se para disa vitesh, mori 100 mijë euro tek një person nga Lazarati, i quajtur Gafurr Buzheri. Pas një farë kohe, Neziri arriti të lante paratë që kishte marrë borxh, përpara noteres, me të gjitha procedurat e nevojshme.

Mirëpo, fajdexhiu i kishte vënë syrin ndërtesës 5 katëshe dhe nuk donte paratë. Kështuqë, fajdexhiu i ka zënë pronën dhe vazhdimisht dhunon denoncuesin dhe familjen e tij.

Edhe pse ngjarja është skandaloze, policia ende nuk ka reaguar. Bledi Çuçi i ka dhënë urdhër policëve që të dhunojnë adoleshentët në lagjet e Tiranës dhe të mos merret me gangsterat që dhunojnë qytetarët që kanë një punë të ndershme.

Është e frikshme se si shteti lë në harresë shqetësimet serioze të qytetarëve, ndërkohë që qytetari paralajmëron se do bëjë vetëgjyqësi nëse nuk reagon policia.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit