Nesër mbahet aksion para Qeverisë për tërheqjen e Trustit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.09.2022, 17:58

Nesër para objektit të Qeverisë së Kosovës do të zhvillohet një aksion simbolik në lidhje me projektligjin për Trustit.

Kështu ka bërë të ditur Visar Dili nga grupi “PRO TËRHEQJES 30% TË TRUSTIT”, të cilët tash e sa kohë po kërkojnë mundësimin e tërheqjes së 30% ntë mjeteve të Trustit.

“Neser dite e hene ne ora 11:00, do ta zhvillojme aksionin tone per te sensibilizuar deputetet, dhe te ju tregojme qe terheqja e kursimeve tona eshte çeshtje urgjente dhe e domosdoshme per ta kaluar kete krize”, shkruhet në njoftim.

Ndërkaq, me 15 korrik të këtij viti është dërguar në Kuvend peticioni për Trustin me mbi 17 nënshkrime të rregullta nga qytetarët e Kosovës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit