Po shkëlqen me gola, Erling Haland merr çmimin prestigjoz në Angli

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 16.09.2022, 13:42

Erling Haland e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën e tij në Angli, teksa ka marrë menjëherë një vëmendje të madhe në Angli.

Në 5 ndeshjet e para, norvegjezi ka arritur të shënojë 9 gola dhe për këtë nuk kanë munguar vlerësimet.

Në debutimin e tij të parë me fanellën e Mançester Sitit, norvegjezi ka arritur të fitojë çmimin “Lojtari i Muajt Gusht” duke mundur 7 konkurrentët e tjerë për këtë çmim.

Ai tashmë ndodhet në kuotën e 10 golave dhe një asist në 6 ndeshje në Premier Ligë dhe duket se nuk ka ndërmend të ndalet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit