Reja publikon listën me lojtarët e grumbulluar për Ligën e Kombeve

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 16.09.2022, 11:10

Kombëtarja shqiptare do të zhvillojë dy ndeshjet e saj të Ligës së Kombeve, ndaj Izraelit në transfertën e 24 shtatorit në orën 20:45 dhe ndaj Islandës më 27 shtator në Tiranë, në stadiumin “AIR Albania”, në orën 20:45.

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për këto dy sfida, teksa mbrojtja ka më shumë probleme pas dëmtimeve të shumta të lojtarëve kuqezi.

Me mungesat për shkak dëmtimi të Berat Gjimshitit dhe Kastrioti Dermakut, Reja ka ftuar sërish në Kombëtare, Arlind Ajetin, i cili vjen nga eksperienca në Serinë C italiane me Pordenonen dhe Adrian Bajramin me të rinjtë e Benfikës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit