Champions League/ Juventusi mundet nga Benfika, PSG e City fitojnë me përmbysje

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 14.09.2022, 22:59

Janë mbyllur ndeshjet e mbrëmjes në Champions League të vlefshme për xhiron e dytë të fazës së grupeve në këtë kompeticion.

Surpriza ka ndodhur në ndeshjen Juventus-Benfika, teksa miqtë portugezë kanë fituar në Torino me rezultatin 1-2.

Humbja e dytë radhazi për italianët në Champions që e shohin veten ende në kuotën e zero pikëve.

Ndërkaq, në ndeshjet e tjera, City dhe PSG kanë triumfuar me përmbysje, duke mposhtur respektivisht, Dordmundin dhe Makabi Haifa.

Këto janë të gjitha rezultatet e mbrëmjes së sotme:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit